منو

پربيننده ترين مطالب
دل نوشته هاي طلبگي
ثبت دل نوشته شمابایگانی
خانه / گفتمانی / ویژه تحول / چرا اعتصاب؟! (۲)
تحلیلی بر چرائی اعتصاب

چرا اعتصاب؟! (۲)

✴️چرا اعتصاب!؟ (۲)

🔸رفتم به اداره ای که اوضاع نابسامانی داشت. به مسئول مربوطه مراجعه کردم و ضمن گلایه، پیشنهادی دادم. گفت: من هم قبول دارم؛ خوشحال شدم. گفتم: پس این طرح اجرا می شود؟ گفت: نه، من فقط وظیفه داشتم که بشنوم. بفرما بیرون و بیش از این وقت مرا نگیر.
🔸یاد حوزه افتادم که در این حوزه، فقط باید نظراتت را بنویسی و صندوق بیندازی. طرف مقابل (مسئولِ مربوطه) هم فقط موظف است بشنود و سری تکان دهد و تأییدت کند. اما وظیفه ای ندارد که جواب قانع کننده بدهد، حق هیچ اعتراضی و پیگیری را هم نداری.
🔸نباید بدانی چرا برنامه های معیوب اجرا می شود؟ یا چرا وقت طلبه به جای صرف بر مطالب علمی، به ترجمه ی متون عربی می گذرد؟ متن هایی تدریس می شوند که هیچ سنخیتی با آموزشی بودن ندارند؛ پیچیده، مغلق و بدون نظم منطقی. نباید بدانی برای آموزش زبان عربی، چرا باید کتابی مثل سیوطی تعلیم شود؟ چرا بحثی که ثمره ای ندارد، باید یک سال وقت طلبه را بگیرد؟
🔸چهار دوره اعتقاد در حوزه تدریس می شود. آیا طلاب احساس می کنند که با خواندن این کتاب ها، می توانند به شبهات پاسخ گویند؟! چند درصد از سؤالات اعتقادی دانشجویان، در کتب آموزشی کلام وجود دارد؟ آیا شبهۀ آکل و مأکول، از سؤالات نسل امروز است؟!
🔸کسانی که اعتصاب علمی را نمی پسندند، نسخۀ مؤثری دهند که بتوان اعتراض را نشان داد. بتوان بعد از چهل سال تذکر دادن و گفتگو و نامه نگاری، مسئولان را بیدار و متوجه عقب ماندگی حوزه کرد.
◾️مرتضی بخشنده

درباره نویسنده

محسن مطلبی
وبلاگ

نظرات

1 دیدگاه در “چرا اعتصاب؟! (۲)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

asd


Username
Create an Account!
Password
Forgot Password? (close)

adf


Username
Email
Password
Confirm Password
Want to Login? (close)

asdf


Username or Email
(close)