منو

پربيننده ترين مطالب
دل نوشته هاي طلبگي
ثبت دل نوشته شمابایگانی
خانه / گفتمانی / ویژه تحول / نگاهی به عملکرد مدیریتی حجة الاسلام فرخ فال

نگاهی به عملکرد مدیریتی حجة الاسلام فرخ فال

🔶نگاهی به عملکرد مدیریتی حجة الاسلام فرخ فال

🔹دوره مدیریتی جناب آقای فرخ فال به اتمام رسید و در مراسمی که روز یکشنبه مورخ ۲۰ فروردین ماه برگزار شد از خدمات ایشان تقدیر به عمل آمد.
جا دارد ابتدا از زحمات و خدمات خالصانه ایشان کمال تشکر و قدردانی را بنمائیم و از خداوند متعال توفیق روز افزون برای ایشان مسألت می داریم.
🔹اما در کنار زحماتی که ایشان برای حوزه کشیدند نکاتی می بایست مورد بررسی قرار گیرد:
🔹جناب آقای فرخ فال نزدیک به ۶ سال مدیریت قم را بر عهده داشتند و از نزدیک با مشکلات و معضلات نظام آموزشی حوزه و همچنین زندگی طلاب آشنا بودند. در جلسات و کلاسهای خود بارها از ضعف نظام آموزشی گلایه می کردند و مکرر کتاب کفایه الاصول را مورد نقد قرار دادند. از این رو جاداشت اقدماتی انجام دهند:
🔹 از جمله اینکه ایشان می بایست نماینده ی خوبی برای طلاب در شورای عالی و بیوت مراجع باشند تا مشکلات و مصائب حوزه و طلاب را به ایشان منتقل نمایند تا نتیجتاً اقدامات مناسبی صورت گیرد. اما نه تنها این مهم صورت نمی گرفت بلکه عکس آن را شاهد بودیم و ایشان را نماینده شورای عالی و بیوت می یافتیم. این مساله تا آن جا شدت گرفت که در برابر اقدامات و اعتراضات خودجوش طلاب نیز می ایستادند. در مقابل طوماری که توسط طلاب جمع آوری شد ایستادند و دستور به جمع آوری طومار طلاب در فیضیه و پردیسان دادند.
🔹 توقع نیروهای انقلابی از مدیران حوزه این بوده و هست که ایشان اگر در جلسات خصوصی حرفهایی می زنند در میدان عمل نیز به آن ها پایبند باشند.
🔹یکی از طرح هایی بحث برانگیز و پرچالش دوران مدیریت ایشان مساله حضور و غیاب اجباری کلاس های فقه و اصول بود که اگر اعتراضات طلاب ادامه پیدا می کرد شاهد لغو این قانون بودیم همانطور که شدت اعتراض ها در ابتدا منجر به عقب نشینی هایی شد!
🔹نفس اجباری شدن حضور و غیاب امری صحیح و منطقی است اما اجرای این طرح پیش از تخصصی شدن حوزه کاری غیر حرفه ای به حساب خواهد آمد. تحمیل یک سلیقه بر تمام سلائق و علائق یک اقدام اشتباه است .
هر طلبه ای به یک رشته و یک علم علاقه مند است آیا رواست همه آن ها را پای یک درس بنشانیم!؟
◼️ارسالی از عضو محترم کانال ( با نام کاربری یازهرا)

___________________________
[نشر نظرات مخاطبان، لزوما به معنی تایید محتوای پیام نیست]

درباره نویسنده

محسن مطلبی
وبلاگ

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

asd


Username
Create an Account!
Password
Forgot Password? (close)

adf


Username
Email
Password
Confirm Password
Want to Login? (close)

asdf


Username or Email
(close)