منو

پربيننده ترين مطالب
دل نوشته هاي طلبگي
ثبت دل نوشته شمابایگانی
خانه / گفتمانی / ویژه تحول / مطالبه گری
اعتصاب علمی

مطالبه گری

مطالبه گری

🔹اعتصاب، نوعی مطالبه گری است که طلبه ها از مراجع و شورای عالی دارند. درخواست عمل به خواسته هایی است که امامان انقلاب، خمینی(ره) و خامنه ای(حفظه الله) از حوزه داشتند. نوعی اعتراض عاقلانه است تا مسئولان، در میان فعالیت ها و تدریس هایی که دارند، به داد حوزه و طلاب هم برسند. باور کنند که انقلاب در حالت خوبی به سر نمی برد. اگر امروز تمام ارزش ها و آرمان های انقلاب در حال از دست رفتن است، بیایید دلی بسوزانید و حوزه را پیش ببرید.
🔹اگر امتحان شفاهی را از پایه ۷ و ۹، به پایه های ۸ و ۱۰ منتقل کنیم، باید اسمش را تحول بنیادین بگذاریم؟! کجای این حرکت ها را شما تحول می نامید؟ کدام خواسته ی امروز حضرت آقا عملی شده که شما بتوانید به آن تمسک کنید؟ ما طلبه ها از شما مطالبه می کنیم و انتظار داریم. شما هم از خودتان انتظار دارید؟
🔹چطور طی چند جلسه به این رسیدید که دو سال به آموزش اضافه کنید؟ چرا به انتقادها جواب نمی دهید و طلاب را قانع نمی کنید؟ چرا نمی خواهید باور کنید که فرار مغزها از حوزه بسیار جدی تر از دانشگاه است؟! آیا روزمرگی معنایی جز این دارد که حوزه تقریباً همان کاری را می کند که از چهل سال پیش تا کنون می کرده است؟
◼️مرتضی بخشنده

درباره نویسنده

محسن مطلبی
وبلاگ

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

asd


Username
Create an Account!
Password
Forgot Password? (close)

adf


Username
Email
Password
Confirm Password
Want to Login? (close)

asdf


Username or Email
(close)