منو

پربيننده ترين مطالب
دل نوشته هاي طلبگي
ثبت دل نوشته شمابایگانی
خانه / اطلاع رسانی / خمینی برای انقلاب منتظر نماند…
یادداشت اختصاصی استاد اکبرنژاد به مناسبت شهادت شهید حججی

خمینی برای انقلاب منتظر نماند…

🔶خمینی برای انقلاب منتظر نماند…

🔹این روزها عاشورا برای مردم ما تکرار شد. هفتاد و سومین مرد از یاران حسین(ع) با تاخیر ۱۴۰۰ ساله به میدان رفت و جانانه جنگید و شرم کرد که با سر به دیدار امام بی سر برود. خدا رحمتش کند. بعضی ها چقدر موفقند. چقدر زود راه آسمان را پیدا می کنند و ما را در این خرابه تنها می گذارند. از آن روز که خبر شهادت حججی عزیز مخابره شد هزار بار به حال او غبطه خورده ام و بی اختیار اشک ریخته ام.
🔹اما عزیزان من یادمان نرود که صادق آل محمد(ص) فرمود: خداوند حرمی دارد که مکه است و رسولش حرمی دارد که مدینه است و امیر مؤمنان(ع) حرمی دارد که کوفه است و اما ما اهل بیت حرمی دارم و آن قم است!
🔹برادران انقلابی من؛ امروز حرم اهل بیت(ع) از سوی دو جبهه خطرناک مورد هجمه قرار گرفته است. از سویی متحجران خوش خط و خال قرار دارند که به نام دین تیشه به ریشه دین می زنند و تا از حوزه قم واتیکان نسازند، رها کن معامله نیستند. با هر تغییری در ستیزند و از درک اقتضائیات زمان و مکان به دور. اما جبهه دوم که بی رحمانه تر و آگاه تر است، جبهه روشنفکرمآبان بی دین است. همان منوّر الفکرهای سابق که به روز رسانی شده اند. آنها هم متحجرند اما متحجر به علمای غرب! از هیچ غث و سمینی در حمله به دین نمی گذرند و با ژست اخلاق مداری تمام قد به جنگ انبیای الهی می روند.
🔹آری ما هستیم و این جنگ بزرگ. اما نه در شام؛ حرم زینب کبری(س) بلکه در قم؛ عُشّ آل محمد(ص). اگر آن حرامیان به حرم زینب کبری دست یابند، حرم را با خاک یکسان می کنند اما اگر حرم اهل بیت فتح شود، اسلام به پای مدرنیته ذبح خواهد شد و انقلاب اسلامی به قعر تاریخ خواهد پیوست.
🔹برادران انقلابیم؛ باور کنید که تحجر گوشی برای شنیدن و چشمی برای دیدن و قلبی برای فهمیدن ندارد تا خودتان را معطل او کنید، نسل های متمادی را در تاریک خانه ذهن او به انتظار بنشانید تا شاید روزی ذهن بسته او روشن گردد و زبان الکنش به چرخش درآید. آیا چهل سال فرصت سوزی پس از انقلاب کافی نبود؟ تا کی ما باید از این جریان خمود که هیچ گاه قلبش با انقلاب صاف نشد، پروا کنیم؟ کجایند فرزندان روح الله؟ کجایند حججی های حرم اهل بیت؟ کجایند مردان بی ادعا؟ کجایند آنان که در دفاع از حرم اهل بیت سر می دهند یا بهتر بگویم آبرو می دهند و از بدنامی نمی هراسند؟
🔹برادران انقلابیم؛ باور کنید این جریان که به تعبیر امام راحلمان(ره) همچون ماری خوش خط و خال در کمین نشسته است، هیچ گاه راه را برای حرکت انقلابی من و شما باز نخواهد کرد. بلکه در رکون و سکوت به ما حمله ور خواهد شد. من از شما می پرسم: مگر امام راحل عظیم الشأن برای انقلاب کردن توانست نظر این جماعت را با خود همراه سازد و آنان را همدل گرداند تا من و شما بتوانیم برای انقلابی کردن حوزه به همراهی آنان دل خوش کنیم و حرکت خویش را به آن مشروط؟!
🔹برادران من؛ امروز ما یک راه بیشتر پیش روی خود نداریم و آن، تمکین نکردن از ضوابط قجری این جماعت است. ترک کتاب هایی با آن ارتباط نمی گیریم، ترک کلاس هایی که عمرمان را می بلعد، ترک ورقه های امتحانی که سودی ندارد. بله ما تنها یک راه داریم باید به این جماعت بگوییم که نسل خمینی همان طور که در انقلاب سیاسی منتظر شما نماند، در انقلاب حوزوی خود نیز معطل شما نخواهد شد.

محمد تقی اکبرنژاد

درباره نویسنده

محسن مطلبی
وبلاگ

نظرات

1 دیدگاه در “خمینی برای انقلاب منتظر نماند…

  1. علی خلیلی گفت:

    بسیار عالی

    ۰۰

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

asd


Username
Create an Account!
Password
Forgot Password? (close)

adf


Username
Email
Password
Confirm Password
Want to Login? (close)

asdf


Username or Email
(close)