منو

پربيننده ترين مطالب
دل نوشته هاي طلبگي
ثبت دل نوشته شمابایگانی
خانه / اطلاع رسانی / اخبار / جرم بزرگ شیخ فضل الله…
یادداشت استاد اکبرنژاد به مناسبت سالروز شهادت شیخ فضل الله نوری

جرم بزرگ شیخ فضل الله…

🔶جرم بزرگ شیخ فضل الله…

🔸نه از شیخ فضل الله(ره) که از انبیای پاک و معصوم(ص) شروع می کنم. چرا آنان به تعبیر قرآن برخی تکذیب شدند و برخی دیگر به قتل رسیدند و اعدام شدند؟! چرا در مقطعی قوم بنی اسرائیل قبل از گشودن درهای بازار هفتاد پیغمبر را سر بریدند و آنگاه با طیب نفس کلید در قفل مغازه ها انداختند؟! چه شد که یحیی(ع) سرش در تشتی به زنی فاجره پیش کش شد؟!
🔸همه اینها تنها یک دلیل داشت، انبیاء مبشرین و منذرین بودند. به تعبیر عامیانه چُرت پاره کن بودند! انبیاء عقبه هایی را در پیش رو می دیدند و خطراتی را لمس می کردند و از سر دلسوزی سراغ مردم را می گرفتند و فریاد می زدند که ای مردم! به خدا بگروید و عمل صالح انجام دهید وگرنه گرفتار عقوبت الهی می شوید. آنها با این فریادها کام مردم را تلخ و چُرتشان را پاره می کردند. اما انبیاء دست بردار نبودند. می گفتند و می گفتند و خسته نمی شدند. آری پایان راه کسی که از فریاد الحذر دست بر نمی دارد، طناب اعدام است. یعنی همان چیزی که نصیب شیخ فضل الله(ره) شد. شیخ شهید آخر داستانی را که روشنفکران ناقل آن بودند، زودتر فهمید. چرا که هم در وسط میدان بود و هم هوش سیاسی خوبی داشت اما آنان که در نجف بودند و از سیاست اسمی شنیده بودند و از مشروطیت به معنای لغوی و ریشه آن پرداخته بودند و از دست های پنهان و اهداف شوم خبری نداشتند، تا در عمق فاجعه سقوط نکردند، نفهمیدند.
🔸نمی دانم این چه مرضی است که تاریخ بشریت گرفتار آن است. دولتمردان اصرار دارند که ما بهترین هستیم و از شنیدن صدای مردم و دیدن آشفتگی زندگی شان کر و کور می شوند.
حوزویان اصرار دارند که بزرگان ما گرچه معصوم نیستند اما دست کمی هم از معصوم ندارند. مگر ممکن است صد سال خطا رفته باشیم. ما بهترین نظام آموزشی دنیا را داریم! نمی دانم چرا نمی بینند افسردگی طلبه ها را، خلوت بودن کلاس ها را، جزوه های روی هم ریخته در بیرون جلسه امتحانات را، سرگردانی آنها را در شهر و روستا، مانده ام که چرا متوجه نمی شوند بدیهیات را؛ اینکه جامعه نیازهای دیگری دارد غیر از مساله گویی، این مردم دین و اعتقاد می خواهند، مبلغ می خواهند برای روستا و مسجد و شهر و دانشگاه و پادگان و مدرسه و …
🔸آری عاقبت امثال نگارنده همان طنابی است که به گردن شیخ شهید انداختند. چرا؟ برای اینکه چرت آقایان را پاره می کنند. برای اینکه قبل از وقوع فاجعه فریاد می زنند و از عاقب دهشتناکی که در انتظار حوزه است، خبر می دهند. چه اشکالی دارد، شهادت سعادت است و روشنی بخش تاریخ و عروسی که ده ها سال است انتظار ورودش را می کشیم…
◾️محمد تقی اکبرنژاد

درباره نویسنده

محسن مطلبی
وبلاگ

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

asd


Username
Create an Account!
Password
Forgot Password? (close)

adf


Username
Email
Password
Confirm Password
Want to Login? (close)

asdf


Username or Email
(close)