منو

پربيننده ترين مطالب
دل نوشته هاي طلبگي
ثبت دل نوشته شمابایگانی
خانه / گفتمانی / ویژه تحول / توصیه آیت الله خویی در رابطه با علم اصول

توصیه آیت الله خویی در رابطه با علم اصول

توصیه آیت الله خویی در رابطه با علم اصول

🔹آیت الله موسوی خلخالی نقل می کند: ما با آقایان سیستانی، وحید و سید محمدباقر صدر و آقای فلسفی(ره) هم دوره بودیم. یك شب آقای سیستانی گفتند: ما الآن دوره دوم است كه در درس شركت می كنیم. خوب است به آقا بگوییم: فكر بیشتری بكنید و مطالب جدیدی بیان كنید كه هم برای ما كه دوره دوم است، مطالب جدیدی باشد و هم آنهایی كه دوره اولشان است، استفاده كنند. گفتم: این حرف دل من است. مشكلی ندارد.
🔹 پس از پایان درس به آقای خوئی(ره) این مطلب را به ایشان گفتم. فرمود: این درسی كه من برای شما می گویم، گفتنی های سه استاد بزرگ است: مرحوم نائینی(ره)، آقاضیاء عراقی(ره) و آقا شیخ محمدحسین اصفهانی(ره) و خود من هم اگر نظری داشتم، ضمیمه كردم و نتیجتاً درس من محصَّل افكار چهار استاد است. شما این را درست ضبط كنید و دقت كنید. برای استنباط، همین كافی است. دنبال فقه بروید!، فقه جواهر از اول طهارت تا دیات ۵۷ كتاب است؛ اینها را نگاه كنید، عمر كافی نیست!
🔹 اصول یك فن است و مطالبش خیلی كشیدنی است!خیلی جر و بحث می شود!؛ قلت و إن قلت خیلی در آن می شود. ثمره عملی بر آن مترتب نیست، همین مقدار كه ثمره علمی دارد، كافی است. هذا اولاً و ثانیاً من نه میلش را دارم، نه وقتش را دارم.

◼️ گفتگوی روزنامه جمهوری اسلامی با آیت الله سید محمد مهدی موسوی خلخالی، ۱۳۹۱/۰۶/۰۲

درباره نویسنده

محسن مطلبی
وبلاگ

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

asd


Username
Create an Account!
Password
Forgot Password? (close)

adf


Username
Email
Password
Confirm Password
Want to Login? (close)

asdf


Username or Email
(close)