منو

پربيننده ترين مطالب
دل نوشته هاي طلبگي
ثبت دل نوشته شمابایگانی
خانه / اطلاع رسانی / برادرانِ انقلابی من؛ دیپلمات نباشید!
یادداشت اختصاصی استاد اکبرنژاد به مناسبت 25 اسفند

برادرانِ انقلابی من؛ دیپلمات نباشید!

یادداشت اختصاصی استاد اکبرنژاد به مناسبت ۲۵ اسفند ماه؛ سالروز دیدار رهبر انقلاب با مجمع نمایندگان طلاب

✴️برادرانِ انقلابیِ من؛ دیپلمات نباشید!

🔸پیش از هر چیزی روشن کنم که مقصود بنده از طلبه یا استاد انقلابی، کسی است که خیابان های صفائیه، ارم و چهار مردان قم را از شمول ادله عقلی و نقلی ولایت فقیه مستثنی نداند! اگر کسی در این تردید دارد، روی سخن بنده با او نیست.
🔸من با کسانی سخن می گویم که رهبر انقلاب را نه فقط در فضای سیاسی که در فضای داخل حوزه نیز واجب الإطاعة می دانند و در دل حوزه دنباله رو دیگران نیستند. من به کسانی خطاب می کنم که در بیان حق و دفاع از آرمان بلند انقلاب اسلامی خط قرمزی به نام بدنام شدن ندارند و کرسی درس و مدیریت و جایگاه را، بر پیگیری مجاهدانه مطالبات نائب امام(عج) ترجیح نمی دهند. اگر کسی این ویژگی ها را دارد با او می گویم: برادر من، دیپلمات نباش! انقلابی عمل کن!
🔸دیپلمات نیستی؟! خوب، الحمد لله! اما به من بگو چرا پس از اینکه مقام معظم رهبری، فرمان تحول برای تأمین عقبه فکری و انسانی حوزه را در سال ۷۰ صادر کردند، صدای تو شنیده نشد؟!
🔸وقتی که ایشان در قامت یک رهبر در همین فیضیه قم، تحول را تا جزئیات آن توضیح دادند و از کتاب ها نام بردند و تغییر و دگرگونی نظام آموزشی را مطالبه کردند، تو کجا بودی؟!
🔸وقتی ایشان در سال ۸۶ در جمع اساتید و فضلای حوزه صریحا اعلان خطر کردند و فرمودند: «حوزه اگر نمیرد، منزوی خواهد شد» کدامین حماسه را خلق کردی؟
🔸دیپلمات نیستی؟! الحمد لله! چرا اساتید انقلابی ما در همان سال ۷۰ یا ۷۴ تشکّلی را برای پیگیری منویات رهبر معظم انقلاب فراهم نکردند؟ چرا با بزرگان حوزه و اعضای شورای عالی و مدیران حوزه جلسات منظمی نگذاشتند تا آنان را به ضرورت مطالبات رهبری متذکر شوند؟
🔸چرا وقتی اعضای محترم شورای عالی بر خلاف نظر رهبر معظّم انقلاب به این نتیجه رسیدند که ۱۰ سال دوره سطح را به ۱۲ سال افزایش دهند، صدای این اساتید انقلابی بلند نشد؟
🔸اینها را نمی توانستید، دستانتان بسته بود و زبانتان در کام؟! اشکالی ندارد! چرا در درسهای معمول و متداول خود، مطالبات آن رهبر فرزانه را مطرح نکردید و ابعاد آن را نشکافتید؟ نکند ترس از بدنام شدن داشتید و از دست دادن کرسی درس و بحث! چرا منشور روحانیت، از کلاسهایتان رخت بر بست و به کالای قاچاق در حوزه تبدیل شد؟!
🔸من نفهمیدم بالاخره میان حرکت انقلابی و غیر انقلابی چه تفاوت جوهری وجود دارد؟ طلبه یا استاد یا مدیر انقلابی، با غیر انقلابی آن چه مایزی دارد که بتوان با آن یکی را انقلابی و دیگری را ساکت و منفعل و غیر انقلابی خطاب کرد؟
🔸صادقانه می پرسم: آن استادی که خود را انقلابی می نامد اما از طرح دغدغه های رهبر انقلابی خود در اندرونی کلاس خود نیز إبا دارد، با استاد غیر انقلابی چه تفاوتی دارد؟ به خدا قسم که بحث فریاد زدن نیست. بحث به خیابان کشاندن طلبه ها نیست. بنده با این حرکت ها مخالفم. سخن من سر پیگیری مجدّانه و مجاهدانه و مطالبه گری عالمانه است.
🔸من از وجدان پاک حوزه می پرسم: اگر اساتید انقلابی ما دیپلمات نبودند؛ چرا بعد از حدود چهار دهه از تشکیل انقلاب اسلامی، رهبر انقلاب باید اعلان خطر می کردند که طلبه ها، اساتید و بزرگان حوزه!! چه غافل نشسته اید که عده ای در صدد انقلاب زدایی از حوزه هستند؟!!
🔸اگر ما دیپلمات نبودیم، چرا هنوز پس از ۲۵ سال که از مطالبات رهبری در باب تحول حوزه می گذرد، نه نظام آموزشی حوزه متحول شده، نه تبلیغ سامان یافته و نه کتاب ها به روز شده اند؟!
🔸گاه با خود می اندیشم؛ اگر معنی تدبیر و عقلانیت، اعتدال و حکمت، همین محافظه کاری کشنده ما و ملاحظه بدنامی و خوشنامی یا کرسی درس و بحث یا جایگاه و منزلت بود؛ علی بن ابیطالب(ع) چرا باید تا آن اندازه بی ملاحظه عمل می کرد؟! وقتی پهلوانان عرب را زمین می زد، در خیال این نبود که قبایل عرب در آینده این کینه ها را بر سر او و خاندانش خالی خواهند کرد! یا وقتی بردهای یمانی را از تن انصار در می آورد، در خیال این نبود که اینها برایش به قیمت سقیفه بنی ساعده تمام خواهد شد!
🔸آری! بیخود نیست که هم انقلابی هستیم هم آسیب نمی بینیم! نه جایگاهی از دست می دهیم، نه بدنام می شویم، نه توپ و تشری! مگر می شود مصلح بود و مستأجر خانه شهادت نبود! نه ممکن نیست! ما بیشتر دیپلمات هستیم تا انقلابی!
🔸سلام و درود خدا بر همه طلاب و اساتید انقلابی.
🔸محمد تقی اکبرنژاد. ۲۵ اسفند۹۵

درباره نویسنده

محسن مطلبی
وبلاگ

نظرات

1 دیدگاه در “برادرانِ انقلابی من؛ دیپلمات نباشید!

  1. مح گفت:

    کاش امام زمان بیشتر برای ما دعا کند تا آدم شویم و الا فلا

    ۰۰

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

asd


Username
Create an Account!
Password
Forgot Password? (close)

adf


Username
Email
Password
Confirm Password
Want to Login? (close)

asdf


Username or Email
(close)